Початкова школа

Сайт вчителів початкових класів Білицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

ГоловнаРеєстраціяВхід
Ємець Віра Михайлівна

Підсумковий урок з теми «Будова слова»

Мета. Формувати уявлення про будову слова, відпрацьовувати навички розрізнення і визначення частин слова;

 розвивати вміння аналізувати, порівнювати, досліджувати, застосовувати набуті знання у дидактичній грі;

 виховувати комунікабельність.

Обладнання. Чорний ящик, квадрати червоного, жовтого, зеленого, синіх кольорів, картки з номерами, піщані гантелі, саморобні значки, аркуші паперу.

Форма проведення. Урок – змагання «Брейн – ринг».

                                 Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Вчитель. Сьогодні, діти, у нас незвичайний урок. Ми пограємо у гру, яка називається «Брейн – ринг». Повторимо тему «Будова слова». Прошу підійти до чорного ящика і отримати чарівні квадрати різні за кольором. Розділіться на команди, оберіть капітанів. У нас утворилося 4 команди. Щоб вирішити, які команди сядуть за стіл проведемо жеребкування. Капітани команд підійдіть до мене і витягніть номерки. У кого номер 1і 2 гратимуть у першому турі, у кого номери 3і 4, гратимуть у другому. Також буде і фінальна гра – на звання класних чемпіонів. У нас також є журі і ведуча.

Ведуча. Хочу нагадати правила гри.

  1. За перший і другий тури команди отримують по 1 балу за кожну правильну відповідь, у третьому турі за кожну правильну відповідь команди отримають по 2 бали.
  2.  В обмірковуванні питання бере участь вся команда.
  3.  Відповідає першою та команда, капітан  якої першим підняв руку.
  4. Підказки не допускаються.
  5. Для запису деяких запитань можна користуватися аркушами паперу.
  6. Член журі записує результати змагань на дошці.

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань.

 

Перший тур (9 запитань)

  1. Яка частина слова називається закінченням?
  2. З яких частин складається основа?
  3. Які слова називаються спільнокореневими?
  4. Що це таке орфограма?
  5. Як називається частина слова, що стоїть перед коренем?
  6.  Чим відрізняються префікси і прийменники?
  7. Як переносяться слова з префіксами роз - , без - ?
  8. Перед якими буквами пишеться префікс с?
  9.  Як на письмі передається збіг двох приголосних?

 

Другий тур ( 9 запитань)

  1. Для чого служать закінчення в реченні?
  2.  Що називається основою?
  3. Які це різнокореневі слова?
  4. Яке слово називається перевірним?
  5. Як називається частина слова, що стоїть після кореня?
  6.  Яка буква пишеться у префіксах роз - , без - ?
  7. Де залишається апостроф при переносі слів?
  8. Для чого служить суфікс?
  9. Як переносяться слова типу насіння?

 

Ведуча. Втомилися, а зараз ми трішки відпочинемо і проведемо фізкультхвилинку.

Візьміть до рук піщані гантелі.

 

Раз – підняти руки вгору,

Два – нагнутися додолу,

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги.

Три, чотири – прямо стати.

Будем знову починати.

Хто зуміє присідати

І ногам роботу дати?

Раз – устали, два – присіли,

Хай міцніє наше тіло.

                 

Ведуча. Зараз я надаю слово журі, яке оголосить, хто переміг у першому і у другому турах. Ці команди прошу залишитися, інші – сідайте і уважно слухайте відповіді. Ще раз нагадую правило – не підказуйте.

 

Третій тур ( 14 запитань)

  1. Визначити закінчення в словах осінь, осінній, лісок, лісова.
  2. Дібрати спільнокореневі слова до слова казка?
  3. Назвати корінь у словах: забудовник, будівництво, будівельний, будиночок, будівля.
  4. Чи будуть спільнокореневими такі слова: гуска, гусінь? Чому?
  5. Щоб знати, яку букву писати (е чи и) в ненаголошеному складі кореня, треба..?
  6. Назвати перевірні слова до слів: крило, зерно, гриби.
  7. Назвати словникові слова, які ми вивчили в цьому році.
  8. Назвати дзвінкі приголосні звуки.
  9. Назвіть глухі приголосні звуки.
  10.  Назвати перевірні слова до слів легкий, боротьба, просьба.
  11.  Назвіть префікси у таких словах: заніс, дописав, перейти.
  12.  Назвіть суфікси у таких словах: хатка, гайок, вербичка.
  13.  Розберіть за будовою такі слова: прибережний, веснонька, прихід.
  14.  За допомогою префіксів і суфіксів утворіть нові слова: мороз, зима.

Ведуча. Ну що ж, гра закінчилася! Дивимося на табло і визначаємо класних чемпіонів. Ними стала команда… Гучними оплесками привітаємо чемпіонів і нагородимо їх саморобними значками.

ІV. Підсумок уроку.

Учитель. Діти, вам сподобалася гра? А як ви , думаєте, що потрібно, щоб стати переможцями? То ж бажаю вам бути уважними на уроках, повірити в свої сили і зичу нових перемог

Категорія: Ємець Віра Михайлівна | Додав: bilykyone (10.03.2017)
Переглядів: 1049 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Субота, 18.05.2024, 17:14
Меню сайту
Сторінка вчителя
Степаненко Тетяна Костянтинівна [0]
Учитель 1 класу
Дробина Олена Станіславівна [1]
Учитель 2А класу
Телятник Надія Іванівна [0]
Учитель 2Б класу
Ємець Віра Михайлівна [9]
Учитель 3 класу
Бабенко Вікторія Богданівна [4]
Учитель 4А класу
Стогній Алла Миколаївна [0]
Учитель 4Б класу
Макогон Вікторія Володимирівна [0]
Вихователь ГПД
Допомога вчителю
  • Кращі інтернет-ресурси
  • Вхід на сайт
    Наше опитування
    Оцініть мій сайт
    Всього відповідей: 1
    Статистика